Novinky

RSS Feed RSS Feed

| 12.11.2018 | Připomínka 100 let od konce 1. světové války

 Dnes jsme si všichni připnuli vlčí mák, květ, který jako první rozkvétal na bojištích na hromadných hrobech padlých, jako symbol úcty k válečným veteránům a připomínku 100 let od konce 1.světové války.
Zástupci všech tříd přinesli květiny na pomník obětí války před školou. Na něm jsou napsána jména těch, kteří se zpět domů do naší obce nevrátili…
Je na nás, aby se na jejich osudy nezapomnělo….!

Mgr.Barbora Mazurová

více informací »

| 09.11.2018 | Gender stereotypes – projektová výuka v 9. ročníku

Proč jsou některé vlastnosti přisuzovány ženám a jiné spíše můžům?
Proč jsou některá povolání typicky mužská a jiná ženská?
Jaká je role ženy ve společnosti?
Jak vypadá a jak se chová správný MUŽ? A co ŽENA?
Proč maminky oblékají hočičky už v kočárku do růžové a chlapečky do modré?
Je to tak správně? A ví to vůbec někdo?
Které stereotypy stále přetrvávají v moderní evropské společnosti?
Proč ženy vydělávají méně a má to tak být i nadále?
Jaké jsou rozdíly ve vnímání postavení žen a mužů ve Španělsku a v České republice?

Nad těmito a dalšími z mnoha otázek na zajímavé téma se zamýšleli naši deváťáci společně s dobrovolnicí EDS Helenou Parra ze Španělska v projektové výuce ve Výchově k občanství. Diskutovalo se anglicky i česky. Prudká diskuze proběhla zejména nad příběhem Abigail a krokodýlí řeky, příběhu, který nemá z hlediska morálky žádné správné řešení.
Za pomoc při organizaci děkujeme p. učiteli Vilimovskému, za komentář k genderové situaci v současné Francii Quentinu Breantovi.

Odkaz na zajímavé video:
https://www.youtube.com/watch?v=GEqRhNSiseI

Mgr. Helena Peřinová

více informací »

| 07.11.2018 | Šesťáci se v rámci výchovy k občanství vydali na návštěvu Obecního úřadu ve Starém Městě

  Mile je zde uvítala paní sekretářka Radka Trňáková, která s nimi pohovořila o průběhu a výsledku nedávných voleb a blíže je seznámila s funkcí obecního úřadu a s prací místního zastupitelstva. S údaji ohledně hospodaření obce je pak seznámila paní účetní Ing. Lucie Marková.
Děkujeme jim tímto za poskytnutí těchto zajímavých informací.

Mgr.Lucie Bařinová

více informací »

| 06.11.2018 | Oslavili jsme 100 let od vzniku ČSR

 a i když se v těchto dnech vše točí kolem událostí 28. října 1918, my jsme si uvědomili, že tím dnem to vlastně všechno začalo a že věhlas nově vzniklé republiky šířily osobnosti z oblasti vědy, kultury, sportu…
A tak vznikl projekt "Osobnosti sta let republiky", v rámci kterého žáci jednotlivých tříd připravili na společné slavnostní dopoledne prezentace, ve kterých některé z těchto osobností představili. Je pravda, že přehlídka prezentací byla soutěžní, ale .... vlastně vůbec není důležité, jak se jednotlivé třídy umístily. Všichni se snažili a byli skvělí!
A my děkujeme všem, že nám připomněli, že i když jsme malá země, můžeme být hrdí na naše velikány.

více informací »

| 04.11.2018 | Strašidla ve Starém Městě

 

více informací »

<< Předchozí stránka 11-15 z 569 Následující stránka >>
 

Jamnická 270
738 01 Staré Město


Datová schránka: j8dtdm5
Telefon: +420 558 441 511
ZŠ: reditelstvi@skolastaremesto.cz
MŠ: skolka@skolastaremesto.cz
ŠJ: jidelna@skolastaremesto.cz


Najdete nás zde:


Prohlídka školy


Přihlášení na iŠkolu
Mensa ČR
Cambridge center
ProŠkoly.cz - Testy, dotazníky, procvičování