Novinky

RSS Feed RSS Feed

| 20.02.2018 | FRANKOFONIE 2018 Dis-moi dix mots de la Francophonie

 I letos se zapojujeme do jazykově-výtvarné soutěže "Řekni mi deset slov Frankofonie na rok 2018".
Do Prahy na NIDV zasíláme 7 krásných obrázků, těch nejkrásnějších z celkových 10, které vytvořili francouzštináři ze 7., 8. a 9. ročníku.   

více informací »

| 12.02.2018 | Karneval 2018 – Skřítčí – papučový

 V pátek 9.2. 2018 se ve školní tělocvičně konal tradiční dětský karneval, tentokrát na téma skřítkové, elfové a víly. Karnevalové masky si letos měly děti doplnit o papučky a byla vyhlášena soutěž o nejoriginálnější domácí obutí i pro rodiče.

více informací »

| 05.02.2018 | Karneval

 

více informací »

| 31.01.2018 | Zažít historii naživo?

 Jaké to je, vyprávěli v úterý 30.ledna ve škole žákům dva napoleonští vojáci Tomáš a Kristián, příslušníci 18e régiment d'infanterie de ligne, voltigeurs - a to především osmákům, pro které to bylo velmi zajímavé a přínosné doplnění aktuálně probíraného učiva dějepisu, ale nejen jim – nadšení, jak vidno z fotografií, byli i prvňáci!

více informací »

| 28.01.2018 | Anglický projekt - debata o sci-fi filmu "Soylent Green" pro žáky 9.třídy

 V týdnu těsně po uzavření známek a chvilku před rozdáním pololetního vysvědčení si pro žáky devatého ročníku připravil náš dobrovolník EDS, Valentin z Francie, kino do školních lavic. Valentin je milovníkem starých filmů, má široký rozhled, a tak si nachystal nejen něco na pobavení, ale i k zamyšlení. Soylent Green je americký sci-fi film z roku 1973 a ukazuje věci spíš smutné než veselé. K naší velké radosti měli deváťáci svůj vlastní názor, dokázali ho vyjádřit a nebáli se mluvit anglicky (nejen film, ale i debata probíhala v angličtině, jen film byl navíc s českými titulky jako oporou pro ty slabší a zároveň pro Valentina jako možnost posunout se kousek dál se svou češtinou). Nejvíce se diskutovalo o ekologii, překvapivém závěru filmu, právech žen, a dokonce i o volebním právu.
Zhodnocení projektu v anglickém i českém jazyce od autora projektu Valentina Brioist naleznete níže.
Už se těšíme na další filmovou lahůdku.

Mgr. Helena Peřinová

více informací »

<< Předchozí stránka 6-10 z 544 Následující stránka >>
 

Jamnická 270
738 01 Staré Město


Telefon: +420 558 441 511

Email ZŠ: staremesto.zs@seznam.cz
Email MŠ: staremesto.ms@seznam.cz
Email ŠJ: s.jidelna@seznam.cz


Najdete nás zde:


Prohlídka školy


Přihlášení na iŠkolu
Mensa ČR
Cambridge center
ProŠkoly.cz - Testy, dotazníky, procvičování