Novinky

| 26.12.2018 | Ať je o Vánocích sníh aneb jak se plní vánoční přání z dopisů pro Ježíška

 Každý z nás má nějaká přání. Velká i malá, soukromá či zcela nezištná, splnitelná i nesplnitelná (což však nebrání tomu, abychom si je toužebně přáli). Předvánoční čas nás přiměje je vyslovit. Věříme, že kouzlo Vánoc pomůže k jejich vyplnění.
A děti svěří svá Ježíškovi…

  Vánoční přání (a nejen ta dětská) jsou velmi rozmanitá. Samozřejmě každého napadne spousta více či méně hmatatelných věcí - oblečení, knihy, notebooky, tablet či jiná elektronika, sportovní vybavení, hry, kosmetika, hudební nástroje, dokonce i nábytek či nový byt.
Spousta dětí si toužebně přeje zvířátko – třeba jen malé – malého psíka, malého koníka či dinosaura – samozřejmě malého… anebo něco exotičtějšího - leguána, hada, tučňáka, případně rovnou celou ZOO. A někomu stačí mít zpět svého kocoura.
Některá přání jsou přece jen poněkud neobvyklejší - kilo vánočního salátu, léto, aby se paní učitelka Rusinová vrátila, popcorn, 20 miliard eur nebo milion dolarů (někomu by stačilo jen 1000 korun), letenku do Ruska či na Madagaskar, teleskop, abych viděl Saturn, nezapomenutelný zážitek - ať umím létat… či několikrát zopakované jediné přání – nechci se učit!
V některých přáních děti myslely i na školu (novou interaktivní tabuli a taky nové fixy a houbu) a svou paní učitelku (novou židli).
Některá přání opravdu nejsou splnitelná, a to ani Ježíškem (mít moře v ČR) a některá jsou na lidech samotných (zdraví a mír pro svět, aby lidé neumírali ve válkách a aby války ani nebyly, aby byl čistý vzduch a pitná voda, aby měl každý každého rád a mohli být spolu a slavit).
A nakonec - některá přání jsou hodně osobní - aby byla rodina zdravá a aby společně trávila čas, mít přítele, mít štěstí v novém roce, udělat přijímačky, být hodnější, mít brášku či sestřičku, aby byla maminka zdravá, aby byl tatínek častěji doma…
Jak je vidět, naše děti nemyslí jen na sebe. Nebo ne úplně. Uvědomují si, že to co je v dnešním světě důležité, je rodina, láska, zdraví a přátelství, klid a mír v celém světě…
Ale přece jen – tušíte, co bylo nejčastějším přáním? Ano, správně – jsou to ponožky!

Mgr.Barbora Mazurová

Ukázky z dopisů, které byly vybrány jako nejzajímavější.

Milý Ježíšku,
přeji si, ať jsou všichni zdraví a ať naše škola stále stojí. A pro naši třídu bych chtěla nové učitelské křeslo a živého křečka...“

„Milý Ježíšku,
tento rok bych si moc přála:
Přeji si, abychom byli ve třídě kamarádi.
Přeji si, abychom chodili více na výlety.
Přeji si, abychom nezlobili paní učitelky.
Přeji si, abychom si mezi sebou říkali pravdu.
Přeji si, aby se kluci o přestávkách neprali...“

„Milý Ježíšku,
přeju si, aby byl taťka kratší dobu na počítači, abych tam mohl být já déle. Taky si přeju novou grafickou kartu, protože ta stará spadla do záchoda. A k tomu bych chtěl vyměnit sestru za nějakou lepší, aby mě neotravovala. A nějakou chytrou a hezkou holku, abych nebyl pořád sám. K té holce taky potřebuju nějaké peníze, kdyby chtěla někam jít…“

« zpět na přehled novinek

 

Jamnická 270
738 01 Staré Město


Datová schránka: j8dtdm5
Telefon: +420 558 441 511
ZŠ: reditelstvi@skolastaremesto.cz
MŠ: skolka@skolastaremesto.cz
ŠJ: jidelna@skolastaremesto.cz


Najdete nás zde:


Prohlídka školy


Přihlášení na iŠkolu
Mensa ČR
Cambridge center
ProŠkoly.cz - Testy, dotazníky, procvičování