Novinky

| 12.02.2018 | Karneval 2018 – Skřítčí – papučový

 V pátek 9.2. 2018 se ve školní tělocvičně konal tradiční dětský karneval, tentokrát na téma skřítkové, elfové a víly. Karnevalové masky si letos měly děti doplnit o papučky a byla vyhlášena soutěž o nejoriginálnější domácí obutí i pro rodiče.

 O předtančení se jako každý rok postaraly děti z kroužku latinsko-amerických tanců a také mladší i starší dívky z kroužku aerobik. Ani naše mažoretka Kristýnka Roubalová nás nezklamala a dokázala, že si svým uměním opravdu zaslouží titul mistryně ČR.

Za zvuků veselých dětských písniček, soutěžily překrásné masky, ve stylovém obutí, v zajímavých karnevalových disciplínách, které si pro děti připravily paní vychovatelky. Snad nejzajímavější byla soutěž, při které se děti měly podepsat nohou. Také hon na papuče měl velký úspěch a vázání uzlů na rychlost mnohému dítku zamotalo ručičky.

Díky šikovným rodičům, kteří přinesli hojnost dárečků nebo věnovali finanční dar, jsme tombolu vyhlašovali celou hodinu a alespoň malou výhru si odnesly téměř všechny děti. Také maminky, babičky, paní kuchařky a žákyně devátého ročníku naší školy vůbec nezahálely a naplnily karnevalový bufet spoustou lákavých dobrůtek, za které moc děkujeme.

V soutěži o nejkrásnější masku rozhodla odborná porota z řad rodičů takto:
1. místo – bratři Čempelovi v maskách broučků
2. místo – Tobias D. Marek v masce skřítka
3. místo – Šimon Frýdecký jako smrtka
Hlavní výhrou byl opět originální dort od paní Demeterové, za který jí srdečně děkujeme.

V soutěži o nejoriginálnější papuče dětí se na 1. místě umístil Robin Jurečka a jeho papuče v podobě dračích drápů, 2. a 3. místo obsadily dvě Vanesky: Pokorná a Hendrychová s lístečkovými a skřítčími papučkami.

Domácí obuv rodičů hodnotily paní vychovatelky při tanci a k velkému překvapení všech obsadili první dvě místa tatínkové (boty s kameny a boty s bambulkami) a pak teprve maminka v háčkovaných papučkách.

Skřítčí karneval je tedy za námi a nám nezbývá než poděkovat všem, kteří nám s jeho přípravou pomáhali a doufáme, že se zase příští rok společně sejdeme a uděláme karnevalem radost našim dětem.

Za vychovatelky ŠD Vladimíra Recmanová

Fotografie naleznete ve fotogalerii a na facebooku školy

« zpět na přehled novinek

 

Jamnická 270
738 01 Staré Město


Datová schránka: j8dtdm5
Telefon: +420 558 441 511
ZŠ: reditelstvi@skolastaremesto.cz
MŠ: skolka@skolastaremesto.cz
ŠJ: jidelna@skolastaremesto.cz


Najdete nás zde:


Prohlídka školy


Přihlášení na iŠkolu
Mensa ČR
Cambridge center
ProŠkoly.cz - Testy, dotazníky, procvičování