Novinky

| 23.03.2018 | SKŘÍTKOVÉ KOLEM NÁS …

 Slavnostním vyhlášením výsledků literárně výtvarné soutěže a vernisáží výtvarných prací v pátek 23.3.2018 skončilo několikaměsíční pátraní po skřítcích a objevování jejich tajemného a kouzelného světa.
Do soutěže, která byla vyhlášena naší ZŠ, se zapojilo 125 žáků z 11 moravskoslezských škol. Podařilo se jim tak objevit, popsat a nakreslit opravdu mnoho skřítků – těch neviditelných a tajuplných bytostí, kteří žijí spolu s námi a mnohdy ovlivňují náš život. Jak jinak si totiž vysvětlit, že jsme občas zapomnětliví, mlsní, ospalí nebo třeba ukecaní…. Oni mohou za to, že ztrácíme věci, že se nemůžeme rozhodnout, ráno máme každou ponožku jinou, že nám mezi zeleninou na zahradě vyrostl bodlák či že máme v hlavě úplně popletené vzorečky (hlavně z fyziky…)

 Každopádně naší skřítkové vůbec nejsou zlí, jak by se možná na první pohled mohlo zdát. Pokud nás trošku trápí či škádlí, je to jen proto, že nás chtějí něčemu naučit, vychovat anebo se prostě pobavit. A hlavně skřítkové jsou roznašeči štěstí, jsou pro nás inspirující. Díky nim mnoho dětí (i dospělých) v dnešní moderní technické době objevilo svět fantazie.
Možná právě proto bylo vyhodnocení soutěžních prací (literárních i výtvarných) velmi složité – vybrat v každé kategorii pouze 3 skřítky byl nelehký úkol. Členové poroty (paní učitelka Romana Rusinová, pan učitel Josef Gerda a paní učitelka Helena Peřinová, kterým patří velký dík) pečlivě práce posoudili a nakonec přistoupili navíc i k ocenění některých výtvarných prací za estetiku. K porotě se přidalo i sedm speciálních členů – staroměstských skřítků, kteří si každý vybrali jednoho výherce a ve své keramické podobě se stali součástí vítězné ceny.
A jak celé páteční dopoledne probíhalo? Do naší školy se sjelo téměř 80 žáků z různých škol, před kterými vítězové nejen převzali cenu, ale i seznámili ostatní se „svým skřítkem“ = přečetli své literární dílko. Poté se všichni odebrali do Tvořivé dílny, aby si prohlédli všechna oceněná výtvarná díla na naší malé vernisáži a ochutnali malé občerstvení.
Na závěr mi dovolte, abych poděkovala všem, kdo se do soutěže zapojili – žákům, učitelům i rodičům, porotě. A protože je škoda, aby tolik úžasných bytostí upadlo v zapomnění, můžete se za krátký čas těšit na „Lexikon skřítků“, ve kterém si o nich budete moci číst…

Mgr.Barbora Mazurová, ředitelka školy


Fotografie ze slavnostní akce najdete ve fotogalerii

« zpět na přehled novinek

 

Jamnická 270
738 01 Staré Město


Datová schránka: j8dtdm5
Telefon: +420 558 441 511
ZŠ: reditelstvi@skolastaremesto.cz
MŠ: skolka@skolastaremesto.cz
ŠJ: jidelna@skolastaremesto.cz


Najdete nás zde:


Prohlídka školy


Přihlášení na iŠkolu
Mensa ČR
Cambridge center
ProŠkoly.cz - Testy, dotazníky, procvičování