Novinky

| 09.09.2019 | První školní týden se nesl ve znamení slova „POPRVÉ“.

- Poprvé šli prvňáčci do školy... Co na tom, že pršelo, nic nemohlo jejich první den pokazit. Uvítali jsme je přímo v jejich 1. třídě a aby se navzájem (i s paní učitelkou) poznali a věděli, že teď patří k sobě, dostali žlutou kšiltovku a od pana starosty Mgr. Jiřího Roška, to nejdůležitější, co každý žáček potřebuje - penál, aby jim ten jejich velký den připomínal.
- Poprvé se sešli šesťáci na adaptačním pobytu v Malenovicích... Díky spousty her, aktivit i společnému výstupu na Lysou horu se z nich stali nejen spolužáci ale především kamarádi.
- Poprvé navštívili žáci 7., 8. a 9.třídy Art and Science Teens... program, který ve svém kampusu pořádala VŠB-Technická univerzita Ostrava, aby zde zjistili, že "dělat vědu je někdy umění a dělat umění je pěkná věda". A jen tak na okraj - kluci z devítky tady sestrojili model robotického autíčka, se kterým získali 1.místo! Gratulujeme
- Poprvé se ve školní jídelně objevil salátový samoobslužný bar... funguje pod heslem „Vezmi si tolik a to, co máš rád“. A že takováto příloha chutná mnohem víc, než když ji nandá paní kuchařka, to už je všem jasné.
- Poprvé si děti ve školní družině vyzkoušely malování bublinami...  Za nevídané abstraktní malby, které vykouzlily, by se nemusel stydět kdekterý malíř.

Fotografie našich POPRVÉ z prvního školního týdne najdete ve fotogalerii

                                                                                                                                                                              Mgr.Barbora Mazurová

« zpět na přehled novinek

 

Jamnická 270
738 01 Staré Město


Datová schránka: j8dtdm5
Telefon: +420 558 441 511
ZŠ: reditelstvi@skolastaremesto.cz
MŠ: skolka@skolastaremesto.cz
ŠJ: jidelna@skolastaremesto.cz


Najdete nás zde:


Prohlídka školy


Přihlášení na iŠkolu
Mensa ČR
Cambridge center
ProŠkoly.cz - Testy, dotazníky, procvičování